Bērnu zīmējumu izstāde „Pasaule mūsu sirdī” - Daugavpils novadnieki - Latgales Centrālā bibliotēka
 
Uz galveno Lapas karte Kontakti RSS   l Latviski
 
 
Vārds/Uzvārds/Pseidonīms
 

Kategorijas

- Zinātnieki, izgudrotāji
- Kultūras darbinieki
- Domātāji, filozofi
- Garīdznieki, mācītāji
- Sabiedriskie un politiskie darbinieki
- Ekonomisti, tautsaimnieki
- Militārie darbinieki
- Pedagogi
- Medicīnas darbinieki
- Mākslinieki
  -- Arhitekti
  -- Tēlnieki
  -- Keramiķi
  -- Gleznotāji
  -- Mūziķi
  -- Kino un teātra darbinieki
  -- Fotogrāfi
- Sportisti
- Literāti, valodnieki
- Vēsturnieki, novadpētnieki
- Uzņēmēji

Novadpētniecības mapes
Dinaburgas cietoksnis
Digitalizēti Daugavpils laikraksti
Daugavpils novadnieki
Dziesmotā Latgale
Daugavpils Baznīcu kalns
Virtuālā izstāde "Rakstniece Anita Liepa"
Virtuālā izstāde "Latgales Centrālajai bibliotēkai - 80"


Jautājums lietotājiem
Kuru bibliotēkas PAKALPOJUMU jūs izmantojat VISBIEŽĀK?

    LCB » Novadpētniecība » Daugavpils novadnieki
B D F H J M O P R T V

Mūziķi

HENRIHS GAĻICKIS/ ГЕНРИХ ГАЛИЦКИЙ

Komponists, mūzikas pedagogs
1930 - 2013

Dzimis 1930.gada 7.jūnijā Krāslavā strādnieka ģimenē. H.Gaļickis mācījies Krāslavas pamatskolā un vidusskolā (1937-1947).
1947.gadā viņš iestājies Daugavpils Mūzikas vidusskolā. Pēc mūzikas skolas absolvēšanas 1951.gadā iesaukts obligātajā karadienestā, palicis virsdienestā kā pūtēju orķestra mūziķis. Pēc demobilizēšanās 1962.gadā H.Gaļickis iestājies Latvijas Valsts konservatorijā. 1967.gadā viņš absolvējis LVK, atgriezies dzimtajā Latgalē, uzsācis mūzikas pedagoga darbību.
Daugavpils Mūzikas vidusskolā mācījis mūzikas elementārteoriju, harmoniju, mūzikas literatūru, paralēli pamatdarbam bijis Daugavpils simfoniskā orķestra diriģents (1967-1973). Nodarbojies ar muzikālo jaunradi, uzrakstījis pirmās kompozīcijas, noorganizējis autorkoncertus. Pēc Mūzikas pedagoģijas nodaļas izveidošanas Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā, sākot ar 1970.gadu H.Gaļickis strādājis kā mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzējs, bijis Klavieru un mūzikas teorijas katedras vadītājs (1981-1995).
Šajos intensīvas radošās darbības gados savus jaunākos sacerējumus – instrumentālos skaņdarbus, solo, ansambļu un kora dziesmas – atskaņojis ikgadējos autorkoncertos Daugavpilī, Krāslavā, Rēzeknē, Ludzā un Rīga, kā izpildītājus iesaistot studentus un pedagogus. Simfoniskie skaņdarbi un kora dziesmas atskaņotas arī ārzemēs: Vācijā, Polijā un Bulgārijā. Muzikālo darbību Daugavpilī veicis divos galvenajos virzienos – mūzikas pedagoģijā un muzikālajā jaunradē.
Sagatavojot jaunos mūzikas skolotājus un diriģentus, devis nozīmīgu ieguldījumu Latgales muzikālās izglītības attīstībā. Apmācot studentus, rosinojis jaunajos mūziķos interesi par kompozīcijas mākslu, vēlēšanos tajā pašiem darboties. Muzikālajā daiļradē izteicis savu attieksmi pret dzīvi, laikmetu, dzimto zemi un sabiedrību.
Apbalvojumi: DPU un Daugavpils pilsētas domes Atzinības raksti. 2002.gadā aizejot pensijā, turpināja komponēšanu un koncertdarbību.
Miris 2013.gada 18.decembrī Daugavpilī.


Saistība ar Daugavpili:

Dzīvoja un strādāja Daugavpilī.


Izmantotie avoti:
  1. Latgales kultūras darbinieki : [biogrāfiska vārdnīca] / sast.: Jānis Paukšte, Anna Rancāne, Ilona Salceviča, Irēna Vilčuka. 1.grām. - Rīga : Jumava, 2008. - 288 lpp. : il.  ISBN 9789984384412

Elektroniskie resursi:

Literatūras saraksts par Henriha Gaļicka darbību LCB e-katalogā



@ Latgales Centrālā bibliotēka, 2024 Piekļūstamība